Library A-Z | PCC Library
PCC >> Library >> Library A-Z

Sylvania Library View All Rooms

  Jump to Today Select Date
year view month view 2week view week view day view
|
list format show details
|
options print search help login
  

 < Previous

January 2013

Next >  


Sun


Mon


Tue


Wed


Thu


Fri


Sat

30

8 a.m. - 8 p.m.
Install CLAS software

(4)  (
David Lippert)

31

8 a.m. - 8 p.m.
Install CLAS software

(4)  (
David Lippert)

1

Library closed: New Year holiday
(3)  (
Debbi Lomax)

Library Closed
(8)  (
Debbi Lomax)

2

1 p.m. - 2:30 p.m.
Disability Services Orientation

(3)  (
Cathy Murphy)

3

8:30 a.m. - 11 a.m.
Campus Technology Managers meeting

(3)  (Lucy Currey)

12 p.m. - 1 p.m.
ROOTS Information Session

(3)  (Lynn Montoya Quinn)

1 p.m. - 4 p.m.
TSS Managers Meeting

(3)  (
Tammy Billick)

4

12:50 p.m. - 2 p.m.
History 101 Jsaideepane

(8)  (
Jennifer Saideepane)

5

8 a.m. - 4 p.m.
Financial Aid Day

(3)  (
Debbi Lomax)

6

7

8 a.m. - 12 p.m.
Nursing Orientation Sessions

(3)  (Jeanette Bauman)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1 p.m.
Peer Advisor Staff Meeting

(3)  (
Rachel McMillen)

2 p.m. - 4 p.m.
Transitions Study Hall

(2)  (
Cindy Tanner)

8

8:30 a.m. - 10:30 a.m.
Nursing Study Group

(7)  (
Xinyu Ge)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 12 p.m.
Nursing Student Conferences

(3)  (Jeanette Bauman)

10 a.m. - 12 p.m.
Thermodynamics study group

(8)  (
jason lookabill)

3 p.m. - 4:30 p.m.
ROOTS staff meeting

(3)  (
Lynn Montoya Quinn)

4:30 p.m. - 6:30 p.m.
English Tutoring

(7)  (
Faisal Alarefi)

9

8 a.m. - 10 a.m.
A&P and Micro tutoring

(10)  (Ed DeGrauw)

9 a.m. - 11 a.m.
Math study group

(7)  (Dario mazariegos)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 12 p.m.
Thermodynamics study group

(8)  (
Jason Lookabill)

11 a.m. - 12:30 p.m.
Disability Services Orientation

(3)  (
Cathy Murphy)

1 p.m. - 2:30 p.m.
BI 233 Study Group

(9)  (
Michelle Boyer)

1 p.m. - 2 p.m.
QSA Leaders/Faculty Advisor Mtg

(10)  (
Anne OReilly)

2 p.m. - 4 p.m.
MTH 254 study

(11)  (
stephanie cook)

3 p.m. - 4:30 p.m.
ROOTS Mentor Meeting

(3)  (
Lynn Montoya Quinn)

5 p.m. - 7 p.m.
Math Study Group

(9)  (
Kyle Misener)

10

9 a.m. - 10:30 a.m.
Portal Meeting

(3)  (
Luis Menchu)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 12:30 p.m.
Deb Edwall's Class

(4)  (
Library Web Event)

12 p.m. - 1 p.m.
ROOTS Information Session

(3)  (Lynn Montoya Quinn)

1 p.m. - 4 p.m.
Access/Tech/Digital Services meeting

(3)  (
Debbi Lomax)

11

9:30 a.m. - 11:30 a.m.
OLA IFC meeting

(3)  (
Roberta Richards)

10:30 a.m. - 12:30 p.m.
English tutoring

(7)  (Kamal Nashid)

11 a.m. - 1 p.m.
Deutsch 101

(9)  (Josephine Petersen)

12 p.m. - 2 p.m.
Japanese study group

(10)  (
Library Web Event)

2 p.m. - 3 p.m.
SLC/LIB workshop meeting

(2)  (
Laurel Spillum)

2:30 p.m. - 4:30 p.m.
Asian Studies Committee Meeting

(3)  (
Kathleen Doss)

12

9 a.m. - 11 a.m.
Math 253 - Weekend Math Lab

(10)  (Josh Gilchrist)

11 a.m. - 1 p.m.
Physics Study Group

(10)  (
Angelica Preciado)

12 p.m. - 1:50 p.m.
Lib 101 - Kingston

(4)  (
Library Web Event)

13

11 a.m. - 1 p.m.
A&P Study Group

(9)  (
Tara DeMaderios)

14

8 a.m. - 10 a.m.
A&P and Micro tutoring

(10)  (Ed DeGrauw)

9 a.m. - 10:45 a.m.
MTH 254 study

(11)  (
Stephanie Cook)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1 p.m.
Peer Advisor Staff Meeting

(3)  (
Rachel McMillen)

1 p.m. - 3 p.m.
A&P

(11)  (
Angela)

1:45 p.m. - 3:45 p.m.
Statics study

(10)  (
Stephanie Cook)

2 p.m. - 4 p.m.
Transitions Study Hall

(2)  (
Cindy Tanner)

5 p.m. - 7 p.m.
MTH 112 Study Group

(9)  (
Kyle Misener)

5:30 p.m. - 6:30 p.m.
Design Arts Information Session

(3)  (Arlene McCashew)

7 p.m. - 7:50 p.m.
WR 122 - Wright - *bk

(4)  (Library Web Event)

15

9 a.m. - 12 p.m.
International Advisor Meeting

(3)  (
Magdalena Tolva)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

11 a.m. - 12:50 p.m.
WR 122 - Bryant *bk

(4)  (
Library Web Event)

11 a.m. - 1 p.m.
BI 233 Study Group

(9)  (
samantha chess)

11:30 a.m. - 1:30 p.m.
physics study group

(8)  (
angelica preiado)

11:30 a.m. - 1 p.m.
A&P 231 Se Group

(11)  (
Amy Kimmet)

1 p.m. - 3 p.m.
Culture Course for Study Abroad Meeting

(3)  (
Bonnie Alberts)

1 p.m. - 3 p.m.
Tutoring

(7)  (
Faisal)

3 p.m. - 4:50 p.m.
WR 122 - Bryant *af

(4)  (
Library Web Event)

6 p.m. - 8 p.m.
Statics/Engineering Study Group

(7)  (
Katie Helton)

16

9:30 a.m. - 10:30 a.m.
ESOL Tutors

(3)  (
sarah bailie)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 12 p.m.
met study

(7)  (tim johnson)

10 a.m. - 12 p.m.
Thermodynamics Study Group

(11)  (
zach)

11 a.m. - 11:50 a.m.
BI 101 - Ballew *rr

(4)  (
Library Web Event)

11 a.m. - 1 p.m.
ASPCC Programs meeting

(10)  (
Anisa Ahmed)

12 p.m. - 2 p.m.
Thermodynamics study group JTR

(8)  (
Jason Lookabill)

12 p.m. - 2 p.m.
CMET Enviro Study Gift

(11)  (
Pedro Vega)

12:40 p.m. - 2 p.m.
Math Homework Group

(7)  (
Jesse Nikolich)

1 p.m. - 2:30 p.m.
Disability Services Orientation

(3)  (
Cathy Murphy)

1 p.m. - 3 p.m.
BI 233 - Michelle (study group)

(9)  (
Library Web Event)

1 p.m. - 2 p.m.
QSA Club Leaders/Faculty Advisor Mtg

(10)  (
Anne OReilly)

2 p.m. - 4 p.m.
MTH 254 study

(11)  (
stephanie cook)

2:30 p.m. - 4 p.m.
DS District Counselor Mtg

(3)  (Elizabeth Kimberly)

3 p.m. - 4:30 p.m.
ROOTS Mentor Meeting

(9)  (
Lynn Montoya Quinn)

4 p.m. - 6 p.m.
Nursing F&E balance study group

(8)  (
Zane Wilson)

5 p.m. - 5:50 p.m.
BI 101 - Connelly *jr

(4)  (
Library Web Event)

5 p.m. - 7 p.m.
MATH 111

(11)  (
Jamie Carline)

6 p.m. - 6:50 p.m.
BI 101 - Kleinschmidt *af

(4)  (
Library Web Event)

6:30 p.m. - 7:30 p.m.
ESOL Tutors

(3)  (
Sarah Bailie)

17

9:30 a.m. - 11:30 a.m.
Anatomy Group

(11)  (
Jeff)

10 a.m. - 1:30 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 10:50 a.m.
BI 101 - Galante *jr

(4)  (
Library Web Event)

11 a.m. - 12:20 p.m.
WR 93 - no librarian needed

(4)  (Library Web Event)

11 a.m. - 1 p.m.
A&P study group

(8)  (
Jennifer)

12 p.m. - 1 p.m.
ROOTS Information Session

(3)  (Lynn Montoya Quinn)

1 p.m. - 3 p.m.
TSS laptops/tablets meeting

(3)  (
Tammy Billick)

1 p.m. - 3 p.m.
Biology Group

(8)  (brittany.forest)

1 p.m. - 3 p.m.
Technical Physics Pow Wow

(11)  (
Gordon Jake Moore)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Student Success Crt/KarenPaez/Donna Reed

(2)  (
Debbi Lomax)

1:30 p.m. - 2:20 p.m.
BI 101 - Connelly - *tg

(4)  (
Library Web Event)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Math 252

(7)  (
Daniel Riley)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Bi 232 Study Group

(9)  (
Jennifer Holloway)

3 p.m. - 4 p.m.
TSS Project Review

(3)  (
Hank Schottland)

3 p.m. - 3:55 p.m.
ECE 123 - Michael Connor *jr

(4)  (Library Web Event)

3:35 p.m. - 5 p.m.
study group

(7)  (Catrina Muhlbach)

4:30 p.m. - 5:20 p.m.
BI 101 - Weston - *tb

(4)  (
Library Web Event)

4:30 p.m. - 6:30 p.m.
study group mth 95

(8)  (Camila Mancia)

7 p.m. - 7:50 p.m.
BI 101 - Sahaayaruban *rr

(4)  (
Library Web Event)

18

9 a.m. - 11 a.m.
Library Advisory Committee

(3)  (
Debbi Lomax)

9:45 a.m. - 11 a.m.
Distance Learning CoP meeting

(9)  (
Library Web Event)

11 a.m. - 1 p.m.
Copyright Committee meeting

(3)  (
Debbi Lomax)

11 a.m. - 11:50 a.m.
BI 101 - Weston *tb

(4)  (
Library Web Event)

12 p.m. - 2 p.m.
Japanese Study Group

(9)  (
Brance Pearson)

1 p.m. - 3 p.m.
Study

(7)  (
faisal)

4 p.m. - 5 p.m.
Karen Paez meeting

(2)  (Andrew Black)

19

9 a.m. - 11 a.m.
Calculus study group

(10)  (
Angelica Preciado)

11 a.m. - 1 p.m.
Math Lab - Calculus III

(10)  (Josh Gilchrist)

12 p.m. - 1:50 p.m.
Lib 101 - Kingston

(4)  (
Library Web Event)

2:10 p.m. - 3 p.m.
BI 101 - Sahaayaruban *tg

(4)  (
Library Web Event)

20

Library Closed
(8)  (
Debbi Lomax)

11 a.m. - 1 p.m.
Meet Your Insides Study Group

(9)  (
Tara DeMaderios)

21

Library closed: MLK day
(3)  (
Debbi Lomax)

Martin Luther King Holiday - no classes
(4)  (
Library Web Event)

Library closed: MLK day
(7)  (
Debbi Lomax)

Library closed: MLK day
(8)  (
Debbi Lomax)

Library closed: MLK day
(9)  (
Debbi Lomax)

Library closed: MLK day
(10)  (
Debbi Lomax)

Library closed: MLK day
(11)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

2 p.m. - 4 p.m.
Transitions Study Hall

(2)  (
Cindy Tanner)

22

1:30 a.m. - 1:50 a.m.
RD 115 - Larson 10:30 - 10:50 ST 235 - *af

(4)  (
Library Web Event)

9 a.m. - 10 a.m.
Interior Design Information Session

(3)  (
Arlene McCashew)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

10:30 a.m. - 11:50 a.m.
WR 90 - Edwall *rr

(4)  (Library Web Event)

10:30 a.m. - 12:30 p.m.
DIGITAL II STUDY GROUP

(10)  (
Umid Mamadaminov)

11 a.m. - 12:30 p.m.
Disability Services Orientation

(3)  (
Cathy Murphy)

11 a.m. - 1 p.m.
BI 233 Study Group

(9)  (
Samantha Chess)

12:30 p.m. - 12:50 p.m.
RD 115 - Jacobsen - SS 107 *bk

(4)  (
Library Web Event)

1 p.m. - 3 p.m.
English tutoring

(8)  (Kamal Nashid)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Math 252

(7)  (
Daniel Riley)

2 p.m. - 3:30 p.m.
Transitions Information Session

(3)  (
Sarah Grider)

2:30 p.m. - 2:50 p.m.
RD 115 - Guinee ST 225 *tg

(4)  (
Library Web Event)

3:30 p.m. - 5 p.m.
Scholarship and Employment Workshop for F-1 International Students

(3)  (
Magdalena Tolva)

4:30 p.m. - 4:50 p.m.
RD 115 - Larson - ST 225 *rr

(4)  (
Library Web Event)

4:30 p.m. - 6:30 p.m.
Math 95 study group

(8)  (
Camila mancia)

5 p.m. - 7 p.m.
Pathophysiology group presentation prep

(10)  (
Brandi Roberts)

5 p.m. - 7 p.m.
Math 111

(11)  (
Jamie Carline)

6 p.m. - 8 p.m.
Statics/Engineering Study Group

(7)  (
Katie Helton)

7 p.m. - 9 p.m.
Pathophysiology Group project meeting

(10)  (Jessica Gentzkow )

23

8 a.m. - 10 a.m.
A&P and Micro tutoring

(10)  (Ed DeGrauw)

9:30 a.m. - 11:30 a.m.
Mth 254 study

(7)  (
Stephanie Cook)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 12 p.m.
Online Math study group

(9)  (Cortnee Whitlock)

10 a.m. - 12 p.m.
Thermodynamics Study Group

(11)  (
zach boisineau)

10:30 a.m. - 10:50 a.m.
RD 115 - Larson ST 235 *rr

(4)  (
Library Web Event)

11:30 a.m. - 12:30 p.m.
HR

(3)  (
Pattie Hollamon)

12 p.m. - 12:30 p.m.
Nursing Students - APA Citations ?

(4)  (
Library Web Event)

12 p.m. - 2 p.m.
CMET Enviro Study

(11)  (
Pedro Vega)

12:30 p.m. - 12:50 p.m.
RD 115 - Jacobsen - SS 102 *af

(4)  (
Library Web Event)

12:30 p.m. - 1:30 p.m.
Math Homework Group

(9)  (
river psmythe)

1 p.m. - 2:30 p.m.
NWCentral

(4)  (
Debbi Lomax)

1 p.m. - 3 p.m.
Stat tutoring

(7)  (Dave Stratford)

1 p.m. - 2 p.m.
QSA Club Leaders/Faculty Advisor Mtg

(10)  (
Anne OReilly)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Bio Study Group

(8)  (Alexis Holcomb)

2 p.m. - 4 p.m.
MTH 254 study

(11)  (
stephanie cook)

2:30 p.m. - 2:50 p.m.
RD 115 - Guinee ST 226 - *tg

(4)  (
Library Web Event)

3 p.m. - 4:30 p.m.
ROOTS Mentor Meeting

(3)  (
Lynn Montoya Quinn)

4 p.m. - 6 p.m.
Nursing study group

(7)  (
Zane Wilson)

4:15 p.m. - 5:30 p.m.
Study group

(9)  (Gabriela Jimenez)

4:30 p.m. - 4:50 p.m.
RD 115 - ST 226 Meyers *jr

(4)  (
Library Web Event)

5 p.m. - 5:50 p.m.
EET 110 - Dallavis *jr

(4)  (
Library Web Event)

6:30 p.m. - 6:50 p.m.
RD 115 - Meyers ST 226 *jr

(4)  (
Library Web Event)

24

8 a.m. - 10 a.m.
Chemistry 223 Study group

(7)  (Milaina McNannay)

9 a.m. - 11 a.m.
AT Committee Meetings

(3)  (Kaela Parks)

9:30 a.m. - 11:30 a.m.
Anatomy Group

(11)  (
Jeff)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 12 p.m.
Spectator Ions

(7)  (Emily Broadwell)

10 a.m. - 12 p.m.
tutoring

(9)  (
jamila romero)

12 p.m. - 1 p.m.
ROOTS Information Session

(3)  (Lynn Montoya Quinn)

1 p.m. - 3 p.m.
Biology

(8)  (
Brittany Forest)

1 p.m. - 3 p.m.
Calc exam study

(11)  (
Bryan Wieden)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Math 252

(7)  (
Daniel Riley)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Bi 232 Study Group

(9)  (
Jennifer Holloway)

2 p.m. - 4 p.m.
Magazine review meeting

(10)  (Jessica Dornfeld)

3 p.m. - 5 p.m.
Veterans Committee

(3)  (Suellen Rinker)

3:30 p.m. - 5:30 p.m.
English study(E)

(11)  (Hope Kim)

25

8 a.m. - 5 p.m.
Answerland Training - Papagni

(4)  (
Library Web Event)

8:30 a.m. - 11 a.m.
CIEE Curriculum Development Workshop

(3)  (Bryan Hull)

9 a.m. - 12 p.m.
Librarians CoP meetings

(10)  (Library Web Event)

11 a.m. - 12:30 p.m.
Comp/Lit Meeting

(3)  (
Ron Ross)

11 a.m. - 1 p.m.
Deutsch 102

(9)  (Josephine Petersen)

1 p.m. - 2:30 p.m.
Scholarship and Employment Workshop for F-1 International Students

(3)  (
Magdalena Tolva)

1 p.m. - 3 p.m.
study group - student

(7)  (faisal.alarefi)

1 p.m. - 3 p.m.
Nihongo 101/102 Study Group

(9)  (
brance pearson)

26

12:30 a.m. - 12:50 a.m.
RD 115 - Hutchison -*tg st 225

(4)  (
Library Web Event)

9 a.m. - 11 a.m.
Math Lab - Calculus III

(10)  (Josh Gilchrist)

11 a.m. - 1 p.m.
Physics study group

(10)  (
angelica preciado)

12 p.m. - 1:50 p.m.
Lib 101 - Kingston

(4)  (
Library Web Event)

27

11 a.m. - 1 p.m.
Meet Your Insides Study Group

(9)  (Tara DeMaderios)

28

9:15 a.m. - 11 a.m.
Mth 254 study

(11)  (
Stephanie cook)

9:55 a.m. - 11:55 a.m.
BA211 Study group

(7)  (Alexandra Sanderson)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

10:30 a.m. - 12:30 p.m.
DIGITAL II STUDY GROUP

(9)  (
Umid Mamadaminov)

12 p.m. - 1 p.m.
Peer Advisor Staff Meeting

(3)  (
Rachel McMillen)

12 p.m. - 2 p.m.
Stats Study Group

(7)  (
Katie Luers)

12:30 p.m. - 2 p.m.
Math Study Group

(9)  (
River Psmythe)

2 p.m. - 4 p.m.
Transitions Study Hall

(2)  (
Cindy Tanner)

2 p.m. - 4 p.m.
Statics Study

(9)  (
Stephanie Cook)

3:10 p.m. - 5 p.m.
asl 151

(7)  (lindsay versdahl)

3:15 p.m. - 4:15 p.m.
Meeting

(11)  (
Anna Fagerberg)

4 p.m. - 6 p.m.
History 101 J Saideepane

(8)  (
Jennifer)

4:30 p.m. - 6:30 p.m.
A&P 233 study session

(10)  (
Michelle Boyer)

5 p.m. - 7 p.m.
MTH 112 Study Group

(9)  (
Kyle Misener)

5:30 p.m. - 6:30 p.m.
Design Arts Information Session

(3)  (Arlene McCashew)

29

7:30 a.m. - 9:30 a.m.
CMET Enviro Study

(11)  (
zach boisineau)

9 a.m. - 10 a.m.
finaid dashboard issue

(2)  (
Luis Menchu)

9 a.m. - 12 p.m.
AD Implementation

(3)  (John Henry Maurice)

9 a.m. - 11 a.m.
DL Screening committee

(8)  (Debbi Lomax)

9 a.m. - 11 a.m.
Digital Systems Study Group

(9)  (
Jared Cadena)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 12 p.m.
BA211 study session

(10)  (Alexandra Sanderson)

10:30 a.m. - 12:30 p.m.
Anatomy&P

(11)  (
Jeff)

11 a.m. - 1 p.m.
BI 233 Study Group

(9)  (
Samantha Chess)

11:15 a.m. - 1:15 p.m.
Biology 101

(7)  (Phasouk Phavixaysouk)

12:50 p.m. - 2:05 p.m.
AP Study

(11)  (
Angela)

1 p.m. - 3 p.m.
Study group

(8)  (
Library Web Event)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Math 252

(7)  (
Baatarsuren Khurel)

6 p.m. - 8 p.m.
Statics Study/Homework Group

(10)  (
Katie Helton)

6 p.m. - 8 p.m.
Math Study

(11)  (ghazal yazdani)

30

8 a.m. - 10 a.m.
A&P and Micro tutoring

(10)  (Ed DeGrauw)

10 a.m. - 12 p.m.
Veteran Services Webinar SY

(3)  (Jeffrey Demott)

10 a.m. - 12 p.m.
Webteam Meeting - Freed

(4)  (
Library Web Event)

10 a.m. - 11 a.m.
ASL (closed) tutoring

(7)  (
Leo Boedigheimer)

10 a.m. - 12 p.m.
Stats Study Group

(8)  (tree green)

10 a.m. - 12 p.m.
Thermo Study Group

(11)  (
zach boisineau)

11 a.m. - 12 p.m.
Karen Paez meeting

(2)  (
Andrew Black)

12 p.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 2 p.m.
Stats Study Group

(7)  (
Katie Luers)

12 p.m. - 2 p.m.
CMET Enviro Study Group

(11)  (
Pedro Vega)

12:30 p.m. - 2:30 p.m.
Math--the four amigos

(8)  (
Robert Cruz)

12:30 p.m. - 2 p.m.
Math Study Group

(9)  (
River Psmythe)

1 p.m. - 2:30 p.m.
Disability Services Orientation

(3)  (
Cathy Murphy)

1 p.m. - 2 p.m.
Q

(10)  (
Anne OReilly)

2 p.m. - 4 p.m.
Statics

(11)  (
Stephanie cook)

3 p.m. - 4 p.m.
Design Arts Information Session

(3)  (Arlene McCashew)

3 p.m. - 5 p.m.
A&P Study Group

(8)  (
Jennifer Carmona)

3 p.m. - 4:30 p.m.
ROOTS Mentor Meeting

(9)  (
Lynn Montoya Quinn)

3:05 p.m. - 5:05 p.m.
A&P 231 study group

(7)  (
Jennifer Carmona)

3:15 p.m. - 4:15 p.m.
RD 90 - Messersmith rr

(4)  (Library Web Event)

4:15 p.m. - 5:45 p.m.
Study group

(10)  (Gabriela Jimenez)

5 p.m. - 7 p.m.
MTH 112 Study Group

(9)  (
Kyle Misener)

6:30 p.m. - 8:30 p.m.
group project session

(10)  (Heidi Savoy-Striebeck)

31

7:30 a.m. - 9:30 a.m.
CMET Enviro Study

(11)  (
zach boisineau)

9 a.m. - 10:30 a.m.
TSS Image Now - Upgrade Planning

(3)  (
Michael Heuer)

9 a.m. - 11 a.m.
Chemistry Lab (girl power)

(7)  (Emily Broadwell)

9 a.m. - 11 a.m.
Chem223

(8)  (
Milaina McNannay)

9:30 a.m. - 11:30 a.m.
Anatomy Group

(11)  (
Jeff)

10 a.m. - 2 p.m.
Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

11:15 a.m. - 12:15 p.m.
RD 90 - Messersmith *tb

(4)  (Library Web Event)

11:30 a.m. - 1:30 p.m.
Anatomy Sesh

(11)  (
Tewin)

12 p.m. - 1 p.m.
ROOTS Information Session

(3)  (Lynn Montoya Quinn)

12 p.m. - 1 p.m.
A&P SE Center

(7)  (
Amy)

12 p.m. - 1 p.m.
Advisee Group Conference

(9)  (Priscilla V. Loanzon)

1 p.m. - 3 p.m.
physics and statics study group

(9)  (
Brandon Gould)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Math 252

(7)  (
Baatarsuren Khurel)

2 p.m. - 4 p.m.
Financial Aid Meeting

(3)  (
Kathy Pappas)

3 p.m. - 5 p.m.
Writing121 Study Group

(8)  (
Ben Kwan)

3 p.m. - 5 p.m.
study group analysis tutoring

(11)  (Heidi WG)

4 p.m. - 5:30 p.m.
ECE 123 - Connor (no librarian needed)

(4)  (
Library Web Event)

4:50 p.m. - 6 p.m.
GS 107

(7)  (
Peter Vennewitz)

1

9:30 a.m. - 10:20 a.m.
R 210 - Hart *bk

(4)  (
Library Web Event)

11 a.m. - 1 p.m.
Deutsch 102

(7)  (Josephine Petersen)

11 a.m. - 1 p.m.
Physics study group

(9)  (
katie helton)

2 p.m. - 4 p.m.
Math Tutoring/study

(9)  (Jon Riker)

3 p.m. - 5 p.m.
Accounting study

(7)  (
Allysia Lesmana)

2

InfoCamp PDX
(3)  (Library Web Event)

9 a.m. - 11 a.m.
Math Lab - Calculus III

(10)  (Josh Gilchrist)

9:30 a.m. - 10:20 a.m.
R 210 - Hart *tg

(4)  (
Library Web Event)

11 a.m. - 1 p.m.
physics study group

(10)  (
Angelica Preciado)

12 p.m. - 1:50 p.m.
Lib 101 - Kingston

(4)  (
Library Web Event)

12 p.m. - 2 p.m.
BA 212 Study group

(9)  (
Kimberly Cring)

1 p.m. - 3 p.m.
Math 111 Study Group

(10)  (hank.noble)