Library A-Z | PCC Library
PCC >> Library >> Library A-Z

Sylvania Library View All Rooms

  Jump to Today Select Date
year view month view 2week view week view day view
|
list format show details
|
options print search help login
  

 < Previous

November 2012

Next >  


Sun


Mon


Tue


Wed


Thu


Fri


Sat

28

29

9 a.m. - 10:50 a.m.
WR 121 - Hart ?rr

(4)  (Library Web Event)

9 a.m. - 11 a.m.
MTH 111 Test Review

(8)  (
Mitchell Markey)

10 a.m. - 5 p.m.
? Library Forum - Slezak

(9)  (
Library Web Event)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1 p.m.
Peer Advisor Meeting

(3)  (
Rachel McMillen)

1 p.m. - 2 p.m.
Dynamics Problem Solving Session

(3)  (
Gregg Meyer)

2:30 p.m. - 4 p.m.
math tutor

(8)  (
Tod McDade)

3 p.m. - 4:30 p.m.
Interior Design Information Session

(3)  (
Arlene McCashew)

3 p.m. - 5 p.m.
NKBA Student Chapter Board Meeting

(7)  (Brandon Cole)

5 p.m. - 7 p.m.
PTP

(7)  (
Gabby)

5:30 p.m. - 7 p.m.
Design Programs Information Sessions

(3)  (
Arlene McCashew)

7 p.m. - 8:50 p.m.
RD 115 - Folland *bk

(4)  (
Library Web Event)

30

8:30 a.m. - 11 a.m.
Document Imaging Meeting

(3)  (
tgerhard@pcc.edu)

9 a.m. - 10:50 a.m.
WR 121 - Ross - *bk

(4)  (Library Web Event)

9 a.m. - 11 a.m.
BEC

(7)  (
Safia Alattar)

9 a.m. - 11 a.m.
Chem 222 Study Group

(8)  (
Sadio Ali)

10 a.m. - 12 p.m.
Art Group

(10)  (Robert Williams)

10:45 a.m. - 12:45 p.m.
A & P Study session

(9)  (Michelle Boyer)

11 a.m. - 12:20 p.m.
HST 100 - Thompson - *jr

(4)  (Library Web Event)

11:30 a.m. - 1 p.m.
BA205 Group Presentation

(11)  (
Linda Le)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12:15 p.m. - 2:15 p.m.
physics study

(7)  (
Stephanie Cook)

1 p.m. - 3:30 p.m.
SLC event

(2)  (Laurel Spillum)

1 p.m. - 2:50 p.m.
WR 121 - Grey af*

(4)  (
Library Web Event)

1 p.m. - 3 p.m.
Math243-Study Group

(11)  (
Jeff)

2:15 p.m. - 4:15 p.m.
Math

(7)  (
Laura Kraxberger)

3 p.m. - 4:50 p.m.
WR 121 - Grey - af*

(4)  (
Library Web Event)

31

9 a.m. - 11 a.m.
MTH 111 Study Group

(8)  (
Sonya Calvin)

9 a.m. - 11 a.m.
Nursing Study Group

(9)  (
Xinyu Ge)

9 a.m. - 10 a.m.
Baker Early College

(10)  (
Hedaya A.)

10 a.m. - 12 p.m.
BEC

(7)  (
Safia Alattar)

10 a.m. - 11 a.m.
ASPCC Communications Team Meeting

(10)  (
Stephen Harber)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 2 p.m.
BEC

(11)  (
Safia Alattar)

1 p.m. - 2:30 p.m.
Disability Services Orientation

(3)  (
Cathy Murphy)

1 p.m. - 2 p.m.
Math 243 group

(7)  (Ryan Andrews)

1 p.m. - 3 p.m.
Illumination Project Playwriting meeting.

(9)  (
Lucio Reyes)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
A & P study group

(8)  (
Sara Sutherland )

2:30 p.m. - 4 p.m.
math tutor

(7)  (
Tod McDade)

3 p.m. - 5 p.m.
232 Study Group

(10)  (Robin Packard)

7 p.m. - 7:50 p.m.
CG 100 C - Brist *jr

(4)  (Library Web Event)

1

8:30 a.m. - 11 a.m.
Campus Technology Managers meeting

(3)  (Lucy Currey)

9 a.m. - 11 a.m.
Bio231-Study Group

(11)  (
Jeff)

10 a.m. - 12 p.m.
SP111 Practice

(7)  (
Stephanie Parrish)

11 a.m. - 5 p.m.
Library Forum Slezak

(4)  (
Library Web Event)

11 a.m. - 5 p.m.
?Library Forum - Slezak

(9)  (
Library Web Event)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1 p.m.
ROOTS Information Session

(3)  (Lynn Montoya Quinn)

1 p.m. - 3 p.m.
TSS manager meeting

(3)  (
Tammy Billick)

1 p.m. - 3 p.m.
Math243-Study Group

(11)  (
Jeff)

3 p.m. - 5 p.m.
French 201 Study Group

(11)  (
Nick Sanchez)

3:15 p.m. - 6 p.m.
Biomed Certification Study Group

(3)  (Linda Browning)

2

8 a.m. - 5 p.m.
Ida computer work

(4)  (
Debbi Lomax)

9 a.m. - 11 a.m.
Internationalization Initiative Steering Committee Meeting

(3)  (Bryan Hull)

11 a.m. - 12 p.m.
Asian Studies Focus Award

(3)  (Sylvia Gray)

12 p.m. - 2:30 p.m.
ESOL in-service

(3)  (
Luciana Diniz)

1 p.m. - 3 p.m.
Japanese 101 Study Group

(7)  (Lori Johnson)

1 p.m. - 3 p.m.
Chem104 Study Group

(8)  (Tara DeMaderios)

1 p.m. - 3 p.m.
Bio 213 - Phototroopers

(11)  (
Kim Samson)

3

10 a.m. - 12 p.m.
RD 115 Folland tg*

(4)  (
Library Web Event)

12 p.m. - 1:50 p.m.
LIB 101

(4)  (
Bob Kingston)

4

10 a.m. - 12 p.m.
PS201 project meeting

(10)  (
Jessica )

11 a.m. - 1 p.m.
Bio213 Group Project

(11)  (
Angela)

5

9 a.m. - 11 a.m.
MTH 111 Study Group

(11)  (
Sonya Calvin)

9:30 a.m. - 11 a.m.
Academic planning/ transfer

(3)  (Deanna Pulliams)

10 a.m. - 12 p.m.
Dave M group

(7)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 12 p.m.
Math 253

(8)  (
Babak Motaghian)

10:30 a.m. - 12:30 p.m.
ASPCC Sylvania Directors meeting

(10)  (Daisy Nguyen)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1 p.m.
Peer Advisor Meeting

(3)  (
Rachel McMillen)

12 p.m. - 2 p.m.
Lo Lynn Dow - Training

(4)  (Library Web Event)

1 p.m. - 2:30 p.m.
Transitions Information Session

(3)  (Ginny Christian)

1 p.m. - 3 p.m.
Bio213 Group Project

(8)  (
Angela)

1:15 p.m. - 3:15 p.m.
Radiology Lab Study

(9)  (
Amanda Houle)

3 p.m. - 4:30 p.m.
Graphic Design Information Session

(3)  (
Arlene McCashew)

5 p.m. - 7 p.m.
PTP

(7)  (Gabby)

5:25 p.m. - 7:25 p.m.
PS 201

(11)  (
Tiffany)

5:30 p.m. - 7 p.m.
Design Programs Information Sessions

(3)  (
Arlene McCashew)

8 p.m. - 10 p.m.
Writing 115 Study Group

(8)  (
Terron Whitney)

6

7:30 a.m. - 9:30 a.m.
Illumination Project Playwriting Committee

(11)  (Walter McDowell)

9 a.m. - 11 a.m.
Server Admin Meeting

(3)  (John Henry Maurice)

10:45 a.m. - 12:45 p.m.
Bio 232 Study Group

(9)  (Cindy Arvizu)

11 a.m. - 12:30 p.m.
Disability Services Orientation

(3)  (
Cathy Murphy)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12:15 p.m. - 2:15 p.m.
Physics 211 study

(7)  (
stephanie cook)

1 p.m. - 2:30 p.m.
Academic Planning/Transfers for F1 students

(3)  (
Deanna Pulliams)

1 p.m. - 4 p.m.
College Night Planning Session - Salinas

(4)  (
Library Web Event)

1 p.m. - 3 p.m.
Math243-Study Group

(11)  (
Jeff)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Math 111 study

(8)  (Lauren Maki)

2:25 p.m. - 4:25 p.m.
Math

(7)  (
Laura Kraxberger)

3 p.m. - 4:30 p.m.
Architecture Design and Drafting Information Session

(3)  (
Arlene McCashew)

6 p.m. - 7:50 p.m.
ID 122 - Ferroggiaro *tg

(4)  (Library Web Event)

7

8:30 a.m. - 12 p.m.
DSSL Meeting

(2)  (
Kat Arno)

8:30 a.m. - 12 p.m.
DSSL Meeting

(3)  (Andy Freed)

9 a.m. - 10:50 a.m.
WR 227 - Savage - *tg

(4)  (Library Web Event)

9 a.m. - 11 a.m.
MTH 111 Study Group

(11)  (
Sonya Calvin)

9:30 a.m. - 11:30 a.m.
Dental Radiology DA121

(8)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 12 p.m.
ASPCC Programs Meeting

(9)  (
Anisa)

10 a.m. - 11 a.m.
ASPCC Communications Team Meeting

(10)  (
Stephen Harber)

11 a.m. - 1 p.m.
mth review

(11)  (
mitchell markey)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 12:50 p.m.
HST105 *jr

(4)  (
Library Web Event)

12 p.m. - 2 p.m.
Math 253

(8)  (
Babak Motaghian)

1 p.m. - 2:50 p.m.
ESOL 262 - McLain *rr

(4)  (Library Web Event)

1 p.m. - 2 p.m.
Math 243 Study Group

(11)  (Gina)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
A & P study group

(7)  (
Sara Sutherland)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Rita D group

(10)  (
Debbi Lomax)

3 p.m. - 4 p.m.
Private Math tutor

(8)  (
Tod McDade)

3 p.m. - 4 p.m.
math tutor

(11)  (
Tod)

3:30 p.m. - 5:30 p.m.
BI 231 study group

(7)  (
Jennifer Carmona)

3:30 p.m. - 5 p.m.
Education Comittee

(9)  (
whelan easley)

4 p.m. - 6 p.m.
review

(8)  (
Nghia)

4 p.m. - 5:30 p.m.
A.S.L. S.A.V.

(11)  (VANDELAC)

6 p.m. - 7:30 p.m.
243 study group

(7)  (
sherman phillip bogard iii)

8

9 a.m. - 10 a.m.
QSA Club Leadership Meeting

(7)  (Anne OReilly)

9 a.m. - 11 a.m.
Bio231-Study Group

(11)  (
Jeff)

10:30 a.m. - 12:30 p.m.
Ritaann (: Math

(9)  (
Ritaann Mettao)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1 p.m.
ROOTS Information Session

(3)  (Lynn Montoya Quinn)

1 p.m. - 2:30 p.m.
International Student Academic planning REPEAT

(3)  (Deanna Pulliams)

1 p.m. - 3 p.m.
WR 122 - Henning (no librarian needed)

(4)  (
Library Web Event)

1 p.m. - 3 p.m.
BA205 group meet

(7)  (
Linda Le)

1 p.m. - 3 p.m.
Math243-Study Group

(11)  (
Jeff)

6:30 p.m. - 7:50 p.m.
ESOL 262 - McLain *rr

(4)  (Library Web Event)

9

9 a.m. - 10 a.m.
SLC meeting

(2)  (Heiko Spoddeck)

9:30 a.m. - 11:30 a.m.
OLA IFC meeting

(3)  (
Roberta Richards)

9:30 a.m. - 11:30 a.m.
Dental Radiology DA121

(10)  (
Debbi Lomax)

11 a.m. - 6 p.m.
Ida, reimage the computers

(4)  (
Debbi Lomax)

11 a.m. - 1 p.m.
German Study Group

(9)  (Josephine Petersen)

12 p.m. - 2 p.m.
group work

(7)  (jamila)

1 p.m. - 3 p.m.
Japanese 101 Study Group

(8)  (Lori Johnson)

1:30 p.m. - 3 p.m.
Ref CoP meeting

(3)  (
Roberta Richards)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Reference CoP meeting

(9)  (Library Web Event)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Terilyn/Red Group

(10)  (
Debbi Lomax)

10

11

12

10:50 a.m. - 12:50 p.m.
Writing Strageties

(8)  (Ritaann Mettao)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

5:30 p.m. - 7:30 p.m.
PS 210 Presentation

(10)  (
Dan Dehaven)

13

11 a.m. - 1 p.m.
DH Jigsaw group

(11)  (
Robin Foley)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 2 p.m.
Andrew's LabView Study group

(9)  (Andrew Schreiber)

12:30 p.m. - 4 p.m.
TSS User Group for Document Imaging

(3)  (Michael Heuer)

12:30 p.m. - 2:30 p.m.
PHY211 Study

(7)  (
stephanie cook)

1 p.m. - 3 p.m.
Jack's rm for studying

(8)  (
Jack Parshall)

1 p.m. - 3 p.m.
Math243-Study Group

(11)  (
Jeff)

2:30 p.m. - 4:30 p.m.
Annusa group

(7)  (
Debbi Lomax)

3 p.m. - 4 p.m.
MTH 253 study

(8)  (Esteban Gonzalez)

3:30 p.m. - 5:30 p.m.
Jack's Study Group

(10)  (
Jack Parshall)

14

8:30 a.m. - 11:30 a.m.
TSS Hiring Committee Meeting

(3)  (Hand Schottland)

9 a.m. - 11 a.m.
Radiology study group

(7)  (
Amanda Houle)

9 a.m. - 10 a.m.
Portal training channel meeting

(10)  (
Debbi Lomax)

10 a.m. - 12 p.m.
ASPCC Programs Meeting

(9)  (
Anisa Ahmed )

10:50 a.m. - 12:50 p.m.
Writting Stragities

(8)  (Ritaann Mettao)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

1 p.m. - 2:30 p.m.
Disability Services Orientation

(3)  (
Cathy Murphy)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
A & P study Group

(7)  (
Sara Sutherland)

3:30 p.m. - 5 p.m.
Education committee

(9)  (
Korrina Rober)

4 p.m. - 6 p.m.
Dental Hygiene Excellent Educators

(7)  (
Alanna Mandrou)

4:10 p.m. - 6:10 p.m.
group work

(8)  (
aliesha)

15

9 a.m. - 10:30 a.m.
Orientation meeting

(2)  (
Luis Menchu)

9 a.m. - 10 a.m.
QSA Club Leadership Meeting

(7)  (Anne OReilly)

9 a.m. - 11 a.m.
Bio231-Study Group

(11)  (
Jeff)

11:30 a.m. - 12:50 p.m.
WR 121 - Robbins - ?jr

(4)  (Library Web Event)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1 p.m.
ROOTS Information Session

(3)  (Lynn Montoya Quinn)

1 p.m. - 3 p.m.
BA205 Delivery Dynamics

(7)  (
Bret Spier)

1 p.m. - 3 p.m.
Math243-Study Group

(11)  (
Jeff)

3 p.m. - 4 p.m.
TSS Project Review

(3)  (
Hank Schottland)

3:30 p.m. - 4:50 p.m.
WR 121 - Robbins - rr

(4)  (Library Web Event)

16

9 a.m. - 10:30 a.m.
PCC Literature Department meeting

(3)  (Ron Ross)

11 a.m. - 1 p.m.
Copyright Committee meeting

(3)  (
Debbi Lomax)

11 a.m. - 1 p.m.
German Study Group

(9)  (Josephine Petersen)

1 p.m. - 3 p.m.
Cascade RD 115 meeting

(3)  (Library Web Event)

1 p.m. - 3 p.m.
Chem 104 Study Group

(7)  (Tara DeMaderios)

17

8:30 a.m. - 10 a.m.
MicroEcon-Prestest Study

(7)  (
Thomas)

12:30 p.m. - 2:30 p.m.
Statistics Project Group

(9)  (Emma Brooks)

18

19

9 a.m. - 11 a.m.
MTH 111 Study Group

(8)  (
Sonya Calvin)

9 a.m. - 11 a.m.
CH 100 Class test review

(9)  (Joshua Bush)

9:35 a.m. - 11:35 a.m.
A&P 233 study group(annas)

(11)  (Arely Vega Garcia)

10:30 a.m. - 12 p.m.
CC 216 Safety Meeting

(3)  (
Gayle Sigmund)

11 a.m. - 1 p.m.
math review

(7)  (
mitchell markey)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1 p.m.
Peer Advisor Meeting

(3)  (
Rachel McMillen)

12 p.m. - 2 p.m.
Study group

(8)  (Mariah Guerrero)

1:15 p.m. - 3:15 p.m.
Dental assisting

(10)  (
Ashley)

2 p.m. - 4:45 p.m.
Library Digital Services Team Meeting

(3)  (
David Lippert)

3 p.m. - 5 p.m.
NKBA Student Board Meeting

(8)  (Heidi Savoy-Striebeck)

4 p.m. - 5:30 p.m.
Record S.A.V.

(7)  (
Vandelac)

4:35 p.m. - 6:35 p.m.
Bio213 Group Project

(11)  (
Angela Bublik )

5:30 p.m. - 7 p.m.
Design Programs Information Sessions

(3)  (
Arlene McCashew)

5:30 p.m. - 7:30 p.m.
PS-201 Presentation Practice

(10)  (Dan DeHaven)

7:05 p.m. - 8:35 p.m.
Mth 65 Study Group

(9)  (
Jed Hassfeld)

20

7:30 a.m. - 9:30 a.m.
Ch 100 Chemistry test review

(9)  (Joshua Bush)

7:30 a.m. - 9:30 a.m.
Illumination Project Playwriting Committee

(11)  (
Walter McDowell)

9 a.m. - 11 a.m.
Server Admin Meeting

(3)  (John Henry Maurice)

10 a.m. - 12 p.m.
Data Comm II

(11)  (
Maksym Chubay)

11 a.m. - 12:30 p.m.
Disability Services Orientation

(3)  (
Cathy Murphy)

11 a.m. - 12 p.m.
Anatomy &Physiology 232

(9)  (Cindy)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12:30 p.m. - 2:30 p.m.
PHY211 Exam 2 Study

(9)  (
stephanie cook)

1 p.m. - 3 p.m.
WR 122 - Henning

(4)  (
Library Web Event)

1 p.m. - 3 p.m.
Math243-Study Group

(11)  (
Jeff)

4:30 p.m. - 6:30 p.m.
Geo 106 Study Group

(11)  (
Shelley SMith)

5 p.m. - 7 p.m.
ba 205 Group Project

(8)  (
matthew sargent)

21

8 a.m. - 10 a.m.
A&P and Micro tutoring

(10)  (Ed DeGrauw)

9 a.m. - 10:20 a.m.
CG 100A - Cain *tg

(4)  (Library Web Event)

9 a.m. - 11 a.m.
WR 121 Study Group

(7)  (
Maria Garibay)

9:35 a.m. - 11:35 a.m.
A&P 233 study group(annas)

(11)  (Arely Vega Garcia)

10 a.m. - 12 p.m.
ASPCC Programs Team meeting

(9)  (
Anisa)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1:20 p.m.
CG 100A - Cain *tg

(4)  (Library Web Event)

1 p.m. - 3 p.m.
Bio231-Study Group

(11)  (
Jeff)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
A & P Study Group

(7)  (
Sara Sutherland)

22

Library closed: Thanksgiving holiday
(3)  (
Debbi Lomax)

Library Closed: Thanksgiving holiday
(7)  (
Debbi Lomax)

Library Closed: Thanksgiving holiday
(8)  (
Debbi Lomax)

Library closed: Thanksgiving holiday
(9)  (
Debbi Lomax)

Library closed: Thanksgiving holiday
(10)  (
Debbi Lomax)

Library closed: Thanksgiving holiday
(11)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

23

Library closed: Thanksgiving holiday
(3)  (
Debbi Lomax)

Library Closed: Thanksgiving holiday
(7)  (
Debbi Lomax)

Library Closed: Thanksgiving holiday
(8)  (
Debbi Lomax)

Library closed: Thanksgiving holiday
(9)  (
Debbi Lomax)

Library closed: Thanksgiving holiday
(10)  (
Debbi Lomax)

Library closed: Thanksgiving holiday
(11)  (
Debbi Lomax)

24

25

26

9 a.m. - 11 a.m.
Peace and Conflict Group 4

(11)  (Grant Cazinha)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1 p.m.
Peer Advisor Meeting

(3)  (
Rachel McMillen)

1 p.m. - 2 p.m.
TSS Meeting for McAfee Server Coverage

(3)  (
Michael Heuer)

1 p.m. - 3 p.m.
Bio 231-Study Group

(11)  (
Jeff)

3 p.m. - 4:30 p.m.
Graphic Design Information Session

(3)  (
Arlene McCashew)

4 p.m. - 6 p.m.
psych101

(7)  (
Mataya )

5:30 p.m. - 7 p.m.
Design Programs Information Sessions

(3)  (
Arlene McCashew)

27

7:30 a.m. - 9:30 a.m.
Illumination Project Playwriting Committee

(10)  (Walter McDowell)

9 a.m. - 11 a.m.
Sylvania ROOTS Advisory Committee

(3)  (
Lynn Montoya Quinn)

9 a.m. - 11 a.m.
Peace and Conflict Group 4

(11)  (Grant Cazinha)

10 a.m. - 10:50 a.m.
WR 121 - Goekjain - *jr

(4)  (Library Web Event)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 3:30 p.m.
ESOL Advising

(3)  (
Patt Berger)

12 p.m. - 12:50 p.m.
WR 121 - Goekjain - *jr

(4)  (
Library Web Event)

12:30 p.m. - 2:30 p.m.
PHY211 study

(9)  (
stephanie cook)

1 p.m. - 3 p.m.
Math243-Study Group

(11)  (
Jeff)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
Math111

(7)  (Lauren Maki)

2:30 p.m. - 4 p.m.
Financial Aid Advisory Committee Ad-Hoc Meeting

(10)  (
Jason Pinkal)

5 p.m. - 7 p.m.
Chem Study Group

(11)  (
Jessica)

28

8 a.m. - 10 a.m.
A&P and Micro tutoring

(10)  (Ed DeGrauw)

9 a.m. - 10:30 a.m.
Interior Design Information Session

(3)  (
Arlene McCashew)

9:30 a.m. - 11:30 a.m.
psychology group meeting

(8)  (chelsey.cabrera)

9:40 a.m. - 10:50 a.m.
Writing 227 group study

(7)  (Sarah Cunningham)

10 a.m. - 12 p.m.
ASPCC Programs Meeting

(9)  (
Anisa Ahmed)

11 a.m. - 1 p.m.
mth review

(11)  (
mitchell markey)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12:30 p.m. - 2 p.m.
Multicultural Student Leaders - Jane

(4)  (
Library Web Event)

1 p.m. - 2:30 p.m.
ADA Committee

(2)  (
Maria Mendez)

1 p.m. - 2:30 p.m.
Disability Services Orientation

(3)  (
Cathy Murphy)

1 p.m. - 3 p.m.
Bio 231-Review

(11)  (
Jeff)

1:30 p.m. - 3:30 p.m.
A & P Study Group

(7)  (
Sara Sutherland)

3 p.m. - 5 p.m.
Labview project

(10)  (
Nghia Quach)

3 p.m. - 5 p.m.
Labview project

(11)  (
Justin Morris)

3:30 p.m. - 5 p.m.
IP education committee

(9)  (
Korrina Rober)

4:15 p.m. - 5:55 p.m.
Renewable Energy Group

(8)  (Ben Graves)

29

9 a.m. - 12 p.m.
McAfee

(3)  (Debbi Lomax)

9 a.m. - 10 a.m.
QSA Club Leadership Meeting

(7)  (
Anne OReilly)

9 a.m. - 11 a.m.
Bio231-Study Group

(11)  (
Jeff)

11:15 a.m. - 12:20 p.m.
CG 100A - Kelly *jr

(4)  (Library Web Event)

12 p.m. - 1 p.m.
English Conversation Group in Student Learning Center

(2)  (
Debbi Lomax)

12 p.m. - 1 p.m.
ROOTS Information Session

(3)  (Lynn Montoya Quinn)

12 p.m. - 2 p.m.
McAfee

(10)  (Debbi Lomax)

1 p.m. - 3 p.m.
BA205 Delivery Dynamics group meet

(7)  (
Linda Le)

1 p.m. - 3 p.m.
Math243-Study Group

(11)  (
Jeff)

3 p.m. - 5 p.m.
Veteran Task Force Meeting

(3)  (Jeffrey Demott)

3:30 p.m. - 5:30 p.m.
Psychology 201A Group Project

(11)  (
Anisa Ahmed)

30

8 a.m. - 5 p.m.
Library CoP Meetings

(3)  (David Lippert)

8:30 a.m. - 4 p.m.
Library CoP meeting

(10)  (Library Web Event)

9 a.m. - 10 a.m.
DL CoP meeting

(11)  (
Roberta )

10 a.m. - 10:15 a.m.
DE CoP Meeting

(8)  (
Library Web Event)

11 a.m. - 1 p.m.
German Study Group

(9)  (Josephine Petersen)

11:45 a.m. - 12 p.m.
DE CoP Meeting

(8)  (
Library Web Event)

12 p.m. - 2 p.m.
Art Class - Weber (no librarian needed)

(4)  (
Library Web Event)

12:15 p.m. - 2:15 p.m.
JPN 101 Study Group

(7)  (Jay M.)

1 p.m. - 3 p.m.
Japanese 101 Study Group

(8)  (Lori Johnson)

1 p.m. - 3 p.m.
Spanish Group

(9)  (
Ariana Ahmed)

1

10 a.m. - 12 p.m.
Math 60

(9)  (
Jamie Carline)

12:30 p.m. - 2:30 p.m.
Discussion

(8)  (Chi-Chun Lin)